טרמפ – כשהרכב נגרר זה הזמן לחשוב על פתרון אחר 

 כלי רכב רבים, הן פרטיים והן מסחריים, דואגים להתקין לעצמם נגרר על מנת שיוכלו לגרור כלים שונים, אנחנו יכולים לראות הרבה מאוד כלי רכב אשר עושים זאת הן למטרות פרטיות והן למטרות מסחריות שונות. הרעיון של נגרר הוא מאוד פשוט, מתקינים סרן בחלק האחורי של הרכב מתחת למספר ובכל פעם כשרוצים לגרור כלי או אמצעי מסוים, מחברים אותו לנגרר. זה יכול להיות גרר להובלת רכב אחר שנתקע, זה יכול להיות גרר להובלת כלי תחבורה ימי (סירה, אופנוע ים), זה יכול להיות קרוואן, אופנועים ועוד. חשוב לציין שכל גרר יכול להיראות אחרת, הוא מותאם לגודל של כלי או המכשיר אשר רוצים להוביל. במובן מסוים אפשר לומר שכלי רכב נותנים "טרמפים" לכלי רכב אחרים באמצעות אותם נגררים. במקרים מסחריים אגב מדובר על נגררים שמובילים מכשירים גדולים, מיכלי מים או מיכלים עם חומרים אחרים, כלי תחבורה לעבודה ועוד. שוב, אותם נגררים נותנים טרמפים לאותם כלים ומכשירים לצרכים שונים. 


מה צריך לבדוק כשמתקנים סרן ומשתמשים בנגרר

 התקנת הסרן צריכה להיעשות או מתחת למגנים בתחתית לרכב, אלו שנמצאים מתחת למספר, במקרה כזה הסרן צריך לבלוט מעט החוצה, יש להקפיד שהוא לא בולט יותר מדי על מנת שלא יפגע בכלי רכב אחר בזמן נסיעה. רצוי מאוד לסמן בצורה מסוימת את הסרן על פי שנהגים השונים יוכלו לדעת שאן יש סרן ברכב. לבי הנגרר, הרי צריך לזכור שמדובר בכלי שאמור לתת "טרמפים" לכלים אחרים, לכן הם צריכים להיות חזקים, מרווחים, הם צריכים להכיל בצורה ברורה ונוחה את הכלים השונים אותם מסיעים. בחלק מהמקרים יש לוודא שהכלים קשורים היטב לנגרר, למשל אם מדובר בנגרר שמוביל כלי רכב דו גלגלי, אם לא נקשור אותם חזק הם עלולים ליפול ולקבל מכה. 


איזה נגרר עלינו לבחור לרכב

מן הסתם אנחנו נבחר נגרר שיתאים לצרכים שלנו, על פי סוג הרכב שיש לנו מחד ומאידך על פי מה שאנחנו צריכים. הנגרר הפופולארי ביותר עבור הצרכן הפרטי הוא נגרר לרכב או נגרר לכלי רכב ימיים, נכון הדבר במיוחד בקרב אנשים שיש להם אופנועי ים ואינם גרים בקו החוף. בשביל להוביל אותם הם צריכים נגרר, ועל כן הם משתמשים בו. כמו שציינו, הנגרר למעשה מעניק טרמפים לכלי תחבורה או לאמצעים אחרים שלא יכולים להתנייד בעצמם, כעת עולה השאלה, נניח וכלי רכב נתקע ואנחנו לוקחים אותו בעזרת נגרר למקום מסוים, כיצד אמור לנהוג הנהג של אותו רכב, למחרת היום בשביל להגיע למוסך ולקחת את הרכב? יש בפניו אפשרות להשתמש בתחבורה ציבורית ויש בפניו אפשרות לקחת טרמפים גם כן, באמצעות אפליקציה פשוטה שמסדרת טרמפים לכל מקום בצורה בטוחה על ידי חברי הקהילה באפליקציה. במילים אחרות, הרכב שלו נהנה מטרמפ וגם הוא.